MENÜ

Dünya'nın En Büyük Şirketlerine Ortak Olmak İster Misiniz?

Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Gedik Yatırım Ajans(lar) : Hype

Pazarlama Hedefi: Gedik Yatırım'ın, Gedik Universal ürününü daha fazla kullanıcıya tanıtmak.

Kampanyanın Amacı: Site ziyaretçi sayısını artırmak, yeni kullanıcı sayısını artırmak, yeni yatırımcı sayısını artırmak.

Hedef Kitle: Türkiye yerine yabancı piyasalarda yatırım yapma niyeti olan, internetin önde gelen şirketlerinle günlük hayatlarında etkileşimde olan kişiler.

Yaratıcı Strateji: Gedik Universal'le yatırımcısına son 6 ayda en çok kazandıran şirketleri belirlendi. Daha sonra bu şirketlerin kullanıcılar tarafında en çok tercih edilen ve internet dünyasında tanınmış olanlara özel metin, banner ve landing pageler çalışıldı. Her mecrada ve ilgili aramada reklam çıkarak, şirkete özel landing page'lerden başvuru toplandı.

Uygulama: Bu çalışma için, arama motoru ve display reklamlardan yararlanıldı. Arama motorunda belirlenen şirketlerle ilgili aramaların yanı sıra genel yatırım aramalarına da yer verildi. Kampanyayı standart kampanyalardan ayıran en büyük özellik, web sitelerinde seçilen şirkete dair her sayfada o şirkete özel tasarlanmış banner kullanımı oldu.

Sonuç: Çalışmada önceki 8 ayda alınan trafiğin %28’i sadece bir haftada elde edildi. Kullanıcı sayısı %162, yeni kullanıcı sayısı %197, toplam ziyaret sayısı %177 ve dönüşüm yani yeni yatırımcı sayısı %250 arttı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/a0ofOxJ1PbM

https://www.gedik.com/gedik-universal-demo