MENÜ

Domino’s AcıkTık

Kategori : Markalı Mobil Aplikasyonlar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Domıno's Pizza Ajans(lar) : Magiclick

Pazarlama hedefi: Uygulamanın amacı Domino’s’un online sipariş sistemi AcıkTIK’ın mobil ortamda da kullanıcılarla buluşturularak erişiminin arttırılması.

Kampanyanın amacı: Domino’s’un modern ve yenilikçi marka yüzünün pekiştirilmesi.

Hedef kitle: Alışverişlerinde online sipariş sistemini kullanan herkes.

Yaratıcı strateji: Domino’s online sipariş sistemi’nin mobil ortamda geniş kitleler tarafından kullanılabilmesi için iki ayrı versiyonu oluşturuldu.

Uygulama:

  • Türkiye’de yaygın bir kullanıcı kitlesine sahip olan iPhone telefonlar için kullanıcıların App Store’dan ücretsiz edinebilecekleri AcıkTIK adında bir uygulama geliştirildi.
  • iPhone dışındaki akıllı cep telefonlarından erişimi sağlamak için daha yalın arayüzlerle mobil web tabanlı bir uygulama daha oluşturuldu.

 AcıkTık iPhone uygulaması ile tüm Domino's Pizza lezzetlerini iPhone kullanıcılarına sunuldu. Uygulama ile kullanıcılar mevcut promosyon ve kampanyalardan faydalanabiliyor, zevklerine göre kendilerine özel pizzalarını oluşturabiliyor, başlangıçlar, salatalar ve tatlılar ile siparişlerini tamamlayabiliyorlar. Ayrıca siparişlerinin her adımlarını doğrudan telefonlarından takip edebiliyorlar. iPhone’u olmayan kullanıcılar ise, akıllı cep telefonları ile mobil.dominos.com.tr adresine bağlanıp diledikleri siparişi verebiliyor.

Sonuç: AcıkTık iPhone uygulaması kullanıma sunulduğu Nisan 2011’den itibaren toplam 43,416 defa indirilmiş olup Domino’s için web sitesinden sonra gelen en önemli dijital sipariş kanalı haline gelmiştir. AcıkTIK iPhone uygulaması yoluyla alınan siparişler her ay yaklaşık %15 oranında artış göstermektedir. AcıkTık iPhone uygulamasından sonra Domino’s web ve mobil sitelerinin ziyaret sayıları ve kullanıcı etkinliğinde önemli ölçüde artış gözlemlenmiştir. Modern ve kolay kullanılır arayüzleri ile AcıkTIK iPhone uygulaması, Domino’s için yeni bir satış kanalı oluşturmanın ötesinde müşteri sadakatinin arttırılmasında da önemli rol oynamaktadır.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.magiclick.com/cs/dominos/aciktik-mobile-tr.aspx