MENÜ

Disney Iron Man 3 Etkileşimli İnteraktif Video

Kategori : Rich Media Display Reklamları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Disney Türkiye Ajans(lar) : Carat

Pazarlama hedefi: Serinin 3. filmi Iron Man'in vizyona girmesiyle hedeflenen gişe başarısına ulaşması.

Kampanyanın amacı: Yılın en büyük filmlerinden Marvel'dan Iron Man 3'ün hedef kitleyi filmle bütünleştirici ve heyecan verici bir şekilde tanıtılması, hedef kitlenin resmi film sitesine ve sinema salonlarına yönlendirilmesi. 

Hedef kitle: 16-34 yaş hedef kitlenin online medya tüketimi ve özellikle video sitelerini ziyaret eğilimi yüksek, tüketici ile doğrudan etkileşime geçilen interaktif kullanımlar, reklam kirliliğinden uzaklaştırıyor ve kampanya bilinirliliğinin arttırılmasında etkin bir yol.

Yaratıcı strateji: Film sektöründe fragmanlar filmin gişe başarısında önemli bir yer tutuyor. Bu sebeple Iron Man fragmanını merkeze alan bir proje geliştirildi. Hedef kitlenin yoğun olarak vakit geçirdiği yüksek erişime sahip video sitesi olan İzlesene'de, kullanıcıların fragman ile etkileşime geçmesini sağlayarak filmle ilgili heyecan yaratıldı ve film hakkında merak uyandırıldı. 

Uygulama: Türkiye'de ilk kez uygulanan "Mouse Etkileşimli İnteraktif Rich Pre-Roll" uygulaması ile hedef kitlenin Iron Man 3 ile bağ kurması sağlandı, izleyicinin interaktif katılımıyla fragmanın izlenirliği artırıldı, filme ilgi ve merak yükseltildi, web sitesine trafiği artırdı, filmin vizyona girdiği anda sinemalarda izlenmesi için heyecan yaratıldı.

Sonuç: Rich Pre-Roll 10 gün sonunda 331.701 kez izlendi. 

Iron Man 3 resmi sitesine 103.156 trafik (tıklanma) yönlendirildi.

Hedef kitle 12.058 kez uygulama ile interaksiyon kurdu. 

Türkiye'de 714.237 seyirci sayısına ulaşan Iron Man 3, "tüm zamanların en iyi süper kahraman açılışı", "En iyi Marvel açılışı" ve "En iyi 2. Disney açılışı" ünvanlarının sahibi oldu.

%31 tıklanma oranı ile mecranın Rich Pre-Roll ortalamasının 2 katı bir orana ulaşıldı. 
%32 izlenme oranı ile Rich Pre-Roll izlenme ortalamasının 1,5 katı bir performans elde edildi. 

Uygulama müşteri ve Disney Emea ekibi tarafından çok beğenildi. Sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

www.youtube.com/watch?v=XjjN-Mfpjsk