MENÜ

Crunch Wolfteam

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Nestlé Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama hedefi: Paketlerdeki kodlar aracılığıyla, Crunch ürününün satışını tetiklemek ve artırmak

Kampanyanın amacı: Crunch paketlerine, promosyon kodları yerleştirildi. Klasik SMS promosyon kurgularına kayıtsız olan gençliği, harekete geçirmek üzere yola çıkıldı. Crunch kodlarının, mobil promosyonun ötesine geçerek dijital dünyada marka için en verimli şekilde kullanılması amaçlandı.

Hedef kitle: Liseli ve üniversiteli tüm genç erkekler

Yaratıcı strateji: 13 milyon oyuncuya sahip olan Joy Game online oyun platformunun gücünü kullanarak, burada var olan kullanıcıları Crunch Türkiye Facebook hayran sayfasına çekmek. 

Uygulama:   Crunch’ın Facebook hayran sayfasında, Wolfteam oynayan herkesi Crunch satın almaya yönlendirecek bir kurgu geliştirildi. Kullanıcıların Crunch paketlerinden çıkan kodları girebilecekleri bir Facebook uygulaması tasarlandı. Gamification sistemi ile, kullanıcıların kod biriktirdikçe Wolfteam’e özel hediyeler unlock etmeleri sağlandı. Daha çok kod biriktirdikçe daha büyük ödüller kazanabilecekleri, kademeli bir sistem kuruldu. Unlock ettikleri ödülleri almaya karar verenlere, Wolfteam’de kullanılmak üzere bir promokod verdik. Kullanıcılar bu promokodu, oyuniçi entegrasyon ile Wolfteam’deki promokod sayfasına girerek ödüllerini alabildiler. 5 kod biriktirenlere Ekip Çantası, 10 kod biriktirenlere Platinium Kutu, devam edip 20 kod biriktirenlere ise Tomita Yasuko karakteri hediye edildi. Gamification kurgusu ile kullanıcıların kademeli olarak ilerleyebilecekleri, kod biriktirdikçe daha büyük ödüller unlock edebilecekleri bir sistem kuruldu. Oyun-içi entegrasyon ile kullanıcıları hem Wolfteam’den Facebook sayfasına yönlendirildi, hem de Facebook aplikasyonunda kazandıkları kodları Wolfteam’deki promod sayfasına girerek ödüllerini alabilmeleri sağlandı.

Sonuç: Oluşturulan yaratıcı promosyon kurgusu sayesinde; Uygulamayı 67.894 kişi kullandı. Uygulamaya 157.182 adet kod girildi; ve aynı sayıda ürün satışı elde edildi. Tüm bunların ötesinde, bu proje Crunch’a lovemark değeri olarak yansıdı: 

Kullanıcılardan gönüllü olarak yüzlerce pozitif geridönüş geldi. Facebook sayfasındaki hayran sayısı, yok denecek kadar az bir medya desteği ile, 10.995’ten 73.995’e yükseldi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=3PC6DwPLhoM