MENÜ

Cornetto Band

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Youth Republic

Pazarlama hedefi:  Dondurma yeme deneyimini gençlere daha önce tecrübe etmedikleri bir şekilde sunarak, etkileşimi arttırmak.

Kampanyanın amacı:  Sezona güçlü bir başlangıç yapmak.

Hedef kitle: 18-25 yaş arası üniversiteli gençler

Yaratıcı strateji: Gençlere en unutulmaz deneyimi yaşatmak için, onların duygularına hitap eden en temel iki unsur olan müzik ve eğlenceyi kullanmak ve yaratacağımız deneyimi bu iki temel üzerine kurmak istendi. Bu temeller istenilen "saf" desteği sağlarken, biz de en dikkat çekici deneyimi yaratmak için çalışıldı. Teknolojiyi de kullanarak, müzik ve eğlence gençlerin bu güne kadar hiç görmediği etkileşimli bir oyun haline getirildi.

Uygulama:   Uygulama olarak gençlerin oynamaya alışık oldukları guitar hero oyununun benzeri bir yazılımla dondurma yalayarak gitar çalma oyunu yaratıldı.

 Dondurmayla müzik yapabilmek için; arge ve test süreci toplam 5 ay süren bir müzik sistemi yaratıldı. Gençler arasında popüler 10 şarkılık bir playlist hazırlayıp bu listeyi yazılımla senkronize edildi. Yalın'ın Cornetto için yazmış olduğu şarkı da bu listede yer alıyordu.

 Oyun gençlerle üniversitelerde & festivallerde buluşturuldu. Üç kişilik grubunu kuran gençler Cornetto sahnesinde yerlerini aldılar. 

 Yalın’ın Cornetto için yazmış olduğu ‘keyfi yolunda, aşkı sonunda’ parçasının da içinde bulunduğu şarkı listemizden seçimlerini yaparak günün birincisi olmak için birbirleriyle yarıştılar. Cornetto Band ile gençler dilleriyle gitar çalma deneyiminin çılgınlığıyla tanıştılar.

Yepyeni bir yazılım ile interaktif bir oyun yaratıldı.

 Cornetto Band sahnesinde çekilen fotoğraflar Facebook ve Instagram’da paylaşıldı.

 Twitter’da #CornettoBand’le fotoğraflarını paylaşanlara dondurma hediye edildi.

Sonuç: 13 günde, 13 üniversitede, 660 farklı grup Cornetto Band sahnesine çıktı.

 110.000 üniversite öğrencisi Cornetto Band ile eğlendi.

#cornettoband hashtag'i ile 12.000 Tweet atıldı

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://youtu.be/TbQitlzAsXo