MENÜ

Bumubumu.com

Kategori : Çapraz Mecra Entegrasyonu
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Manajans / Thompson

Pazarlama hedefi: 12 milyon üyeye sahip GençTurkcell’i yenilemek ve gençlerle yakın, birebir ilişki kuran bir marka haline getirmek hedeflendi.

Kampanyanın amacı: Üyelik sayısının artması ve gençlerin yaptığı tekliflerin, GençTurkcell kampanyalarının kurgusunu belirlemesi amaçlandı.

Hedef kitle: GençTurkcell üyeleri

Yaratıcı strateji: Her şeye gençlerin karar vereceği bir platform geliştirildi. GençTurkcell’in yapacağı kampanyaları gençlere sorduğu, gençlerin de kendi aralarında sorular sorup oy kullanabildiği bir yer yaratıldı: Bumubumu.com

Uygulama: “Ne istedigini sana soran oldu mu” diyen teaser kampanyasıyla başlatılan platformda sorular yalnızca web sitesinde değil, televizyon reklamlarında, televizyon şovlarında, radyoda, outdoor’da, banner’larda ve hatta sokaklarda soruldu. Farklı mecralardan toplanan oylar GençTurkcell’in kampanyalarının kurgusunu belirledi. Sonuçlar da yine web sitesinin yanı sıra televizyon reklamları, radyo spotları ve outdoor çalışmalarıyla duyuruldu.

Sonuç: Bugüne kadar bumubumu.com’a 101.888 soru girildi. Tam 1.500.000 kişi burayı ziyaret etti. 143.965 kişi üye oldu. Hedef, 1 yılda 5.000.000 oydu. Ama daha yıl bitmeden tam 5.223.272 oya ulaşıldı. Gençlerin seçtiği teklifler, GençTurkcell’in kampanyalarının kurgusunu belirledi. İlk defa bir marka kitlesi tarafından direkt yönlendirilmeye başladı. “Gençler seçti, GençTurkcell yaptı.”

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.bumubumu.com