MENÜ

Bu Hikayeye Artık Ulaşılamıyor

Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Ajans(lar) : Karbonat

Pazarlama hedefi : İstanbul Sözleşmesi'nin tam olarak uygulanmaması nedeniyle artan kadın cinayetlerine dikkat çekmek hedeflendi.

Reklamın hedefleri : İstanbul Sözleşmesi’nin  7. yıl dönümünde sosyal medyada farkındalık yaratmayı amaçlandı.

Hedef kitle: Kadın cinayetlerine karşı gelen, #İstanbulSözleşmesiYaşatır diyen herkes.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Kadın cinayetleri ülkenin en önemli toplumsal yaralarından biri. Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi, toplumun büyük bir kesiminde tepki ile karşılandı. Bu içgörüden yola ılprojede sosyal medya kanallarından biri olan Instagram’ın, hikayeler bölümünün 24 saat sonra ulaşılamaması özelliği kullanıldı. Toplumsal farkındalığı sağlamak amacıyla cinayete kurban gitmiş kadınların Instagram hesabından atılmış gibi görünen “Ulaşılamayan Story'ler” hazırlandı.

İnteraktif Taktikler: Mecranın özelliğinden doğan bir uygulama ile "Hikayesi Yarım Kalan Kadınlar" ön plana çıkarıldı. Sosyal medyanın dinamiklerine uygun olarak hazırlanan farkındalık kampanyasında sayfaya giren kullanıcılar; öldürülen kadınların isimleri, profil fotoğrafları ve bir cümleyle karşılaştı: “Bu hikayeye artık ulaşılamıyor.” Art arda gelen hikayelerin ardından ''İstanbul Sözleşmesi uygulansın, başka kadınların hikayeleri yarım kalmasın.” mesajı verildi
Link: https://we.tl/t-8prMFkezCl