MENÜ

Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler

Kategori : Dijital Ses Reklamcılığı
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Bayer Ajans(lar) : Mediacom MullenLove Sobraz İletişim

Pazarlama hedefi : 0-24 arası bebeği olan anne-babalar arasında Bepanthol Baby marka bilinirliliğini artırmak ve hem pişik kategorisinde hem de bebek bakım kategorisinde “en sevilen bebek markası” unvanını korumak.

Reklamın hedefleri : Bepanthol Baby pişik önleyici merhemin ebeveynlerin bebek bakım rutinlerinin bir parçası haline gelmesini ve ürünün bebeklerin esenliğine katkısının ebeveynlerin zihninde pekiştirilmesini sağlamak, ninnilerin tüm dijital platformlarda ilk 2 ayda 2 milyonun üzerinde izlenmesini sağlamak, Hedef kitlenin en az %70’ine ulaşarak proje hakkında bilgilendirmek, Olumlu yönde marka konuşurluluğu yaratmak, Hazırlanan ninnilerin dinlenmesini ve videolarının izlenilirliğini sağlamak, Geleneksel ve dijital mecralarda yansıma elde etmek, AÇEV aracılığıyla yaratılacak faydanın ilk 1 ayda 200’den fazla ebeveyne ulaşmasını sağlamak.

Hedef kitle: Pişik önleyici krem kullanma alışkanlığı olmayan genç anne-babalar başta olmak üzere 0-2 yaş arası bebeği olan 20-44 yaş arası ABC1 ebeveynler

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Uyku bebeklerin zihinsel, bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimi için kritik önem taşıyor. Pişik ise bebeklerin uyku kalitesini düşüren ve uyku sayesinde gelişimi açısından değerli kazanımları azaltan en önemli faktörlerden biri. Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem, bu durumu değiştirmeyi ve pişiği önleyerek hem bebeklerin uykusunu iyileştirmeyi hem de ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmayı amaç edinmiş bir ürün. Ayrıca bebeklerin acılı pişik deneyiminin önüne geçerek ebeveynlerin de hayatını kolaylaştırıyor. Ürünle bebeklerin ve anne-babalarının hayatında yarattığımız bu değeri daha da büyütmek için bebeklerin uyku ritüelinin önemli bir parçası olan ninniler odağa alındı. Günümüzde ebeveynlerin sıklıkla ninniler için dijital platformlara başvurduğu fikrinden yola çıkarak, bebeklerin en sevdiği ve en çok dinlenen ninnileri bir araya getiren bir ninni albümü hazırlamak için harekete geçildi. Bebeklerin algılarının ilk aylarından itibaren şekillendiği ve dünyayı duyduklarından öğrendikleri bilgisinden hareketle, projeye sosyal bir fayda katmanı da eklemek için, ninnilerdeki anlatıyı uzman pedagoglar eşliğinde ve ninnilerin melodisini koruyarak günümüzün sosyal gerçeklerini ve eşitlik, kapsayıcılık, dayanışma gibi değerleri yansıtacak şekilde yeniden düzenlendi. Ninnilerin seslendirilmesi için Türkiye’nin en sevilen seslerinden Sertab Erener ile iş birliği yapıldı; marka 

yüzleri olan taze anne-baba Öykü Karayel ve Can Bonomo’yu da birer ninniye eşlik etmek ve böylece projenin konuşulurluğunu artırmak üzere albümün bir parçası haline getirildi. Dijital platformlarda ücretsiz olarak erişime açılan ninnilerin dijital dinleme gelirleri ise AÇEV’in Anne ve Baba Destek Programları’na bağışlandı.

İnteraktif Taktikler: Ebeveynlerin ninnileri en çok aradıkları ve ninniler için en sık kullandıkları dijital platformları tercih ettik ve İyiliğe Ninniler albümü YouTube, Spotify ve Apple Music’te yayına alındı. YouTube’da videolarımızı daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirmek için durağan albüm kapağı görüntüsü yerine her ninninin hikayesini anlatan özel animasyon videolar hazırlandı. Ayrıca YouTube’da ninnileden oluşan bir çalma listesi oluşturuldu. Ninnilerin 1 saatlik özel versiyonlarını da YouTube üzerinden yayına alındı. Sertab Erener, Öykü Karayel ve Can Bonomo’nun katılımıyla gerçekleştirilen özel bir etkinlikte tanıtılan İyiliğe Ninniler projesini daha çok insana ulaştırmak için her gün TV’de saat 21.30’da yayınlanan ve çocukları uykuya çağıran zorunlu RTÜK alt bant uygulamasından hemen sonra İyiliğe Ninniler alt bandı yayına alındı. TV alt bant uygulaması dijital ortama da uyarlandı ve her bir ninni videosunda AÇEV’e destek konusunda bilgi verildi. Buna ek olarak Spotify Audio ve Youtube Audio (Beta) reklam modellerini kullanarak ninni albümü hedef kitleye tanıtıldı. 30’dan fazla anne influencer’a projenin temasına uygun olarak özel olarak hazırlanan kitlerden gönderildi; onların paylaşımlarıyla takipçileri Spotify ve YouTube hesabındaki ninnilere yönlendirildi. Annelerin en çok ziyaret ettiği Anneysen.com, gebecom gibi websitelerinde rich medya kullanımı yaparak proje bilinirliliği artırıldı. Ek olarak kampanya tanıtımı için bebeklerin uyurken çıkardığı seslerden ve uyku hallerinden oluşan bir gece ve gündüz temalı iki tanıtım videosu hazırlandı. Medya yayınları videoların ilgili olduğu temalara göre saat aralıkları seçilerek yapıldı. Bu şekilde kreatifler çocukların uyku saatleriyle daha uyumlu olarak hedef kitleye ulaştırılmış oldu.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=YKYVvH8jJyc&feature=youtu.be