MENÜ

Bepanthol - Babil’in Numarası

Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Bayer Ajans(lar) : Mediacom

Pazarlama hedefi: Cilt bakım segmentinde farklılaşmak, tüketicilerin günlük yaşamına girmek, bilinirliği artırmak ve cirosal olarak bir önceki senenin üstüne çıkmak.

Reklamın hedefleri: Bepanthol’un 9 puana gerileyen TOMA (Top of Mind Awareness) puanını ve 18 puan olan "En sevilen cilt bakım markası" puanına yükseltebilmek.

Hedef kitle: Günlük cilt bakım ürünlerini kullanan ve Babil dizisine ilgi duyan her kadın.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Strateji, ana hedef grubu olan kadınların piyasadaki birçok alternatif arasından Bepanthol'u tercih etmesini ve markanın günlük cilt bakımı rutinlerine girmesini sağlamaktı. Bu nedenle günlük hayatın bir parçası olarak da kullanılan WhatsApp ve Instagram'da alışılmadık entegre bir kampanya ile markaya dikkat çekmek ve böylece popülarite arttırılmak istendi. Instagram geniş kitlelere ulaşmanın bir aracı olarak konumlandırıldı. Aslı Enver ve influencerlar üzerinden whatsapp numarası duyurulduktan sonra (Babil dizisinde de yayınlandıktan sonra) izleyiciler Aslı ile verilen telefon numarasında iletişim kurmaya başladılar. Whatsapp sayfasını açtıktan sonra ilk gördükleri B5 logosu oldu. Bu da aslında hem "Babil'in 5. bölümü" hem de "B5 pro-vitamin" anlamına geliyordu. Ayrıca "Bepanthol Sunar" ile dijital dünyaya özel 9:16 ekran boyutunda bir dizi tasarlandı ve whatsapp üzerinden etkileşim kuran izleyicilerle paylaşıldı. İlk defa bir televizyon dizisinin 2 dakikalık mobil bölümü tamamen dijital kanallara uyarlanarak izleyicilerle buluşmuş oldu.

Uygulama: Sosyal medya, online video, influencer hesapları

Link: https://youtu.be/q4oY4_zihqY