MENÜ

#Benzersiz Clio Sunar; Serdar Kuzuloğlu Influencer Klişelerine Karşı

Kategori : Influencer Pazarlaması
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Renault Ajans(lar) : Wavemaker Türkiye Geometry İstanbul

Pazarlama Hedefi: Gençlerin dikkatini çekmek. Yenilikçi marka algısını güçlendirmek. Wom yaratmak. Modelin bir çok yenilikçi özelliğini sıkıcılıktan uzak bir biçimde anlatmak. Segmentindeki lider konumunu korumak.

Reklamın Hedefleri: Web sitesine trafik artırılması, filmlerin izlenme sayısının artırılması, Like / Share etkileşiminin sağlanması, arama skorlarının artırılması.

Hedef Kitle: 18-35 yaş arası gençler ve genç profesyoneller. Influencerları takip eden gençler.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Her video ile değil diğer yayınlarında alınan sonuçlara göre başarılı olan video içerikleri öne çıkarılacak şekilde strateji belirlendi. 

Uygulama: Influencer klişeleri ti’ye alındı ve Yeni Clio'nun Multi-Sense, R.S. Line .Turbo EDC ve X-Tronic motorlar kablosuz şarj, 360 derece kamera, eller serbest park destek ve aktif acil fren destek sistemi gibi birçok özelliğinin anlatıldığı tanıtım filmleriyle influencer kullanımına bir bakış açısı getirildi. Aslı İnandık, Yılmaz Sisters, Ahmet&Karya, Volkan Öge, Fahir Talib ve Doğan Kabak gibi geniş kitlelere hitap eden Influencer'lar Yeni Clio'nun özelliklerini bilindik yöntemlerle tanıtmaya çalışırken İnternet Ekipleri Amiri Serdar Kuzuloğlu'nun tam zamanında müdahale etmesiyle filmler #benzer5iz bir hale geldi. Survivor’ın en hype döneminde TV8 online yayınlarında canlı yayında geçilemeyen reklam formatı kullanarak video izlenme oranlarının maksimize edildi. Marka 4 gün boyunca 4 farklı video ile Youtube masthead alanında yayınlandı. Youtube tarafında 15 sn. ve 6 sn. geçilemeyen bumper reklam yayınları yapılarak video izlenme oranların ve erişimlerin maksimize edildi. Twitter da Trend Topic ve First View iletişimleri ile kullanıcıların belirlenen hashtag ile maksimum etkileşime geçmeleri sağlanırken hashtag’e tıklayan kullanıcıların yine 4 video ile karşılarına çıkıldı. Twitter’da amaç hem maksimum kişiye erişilmesi hem de başarılı olan videoların hashtag’e tıklayan kullanıcılara izlettirilmesiydi. Adcolony ile de genç kitleye ulaşılabilecek mobil uygulama içi video reklamları ile video izlenmeleri artırıldı. WhatsApp iletişim hattı aracılığı ile anında yanıt verebilmek amacıyla sosyal medya ve Teads gibi mecralarda direkt WhatsApp yönlendirmeli yayınlar gerçekleştirildi.

Link: https://youtu.be/n_KYzC3fZR