MENÜ

Beko Evdekalk

Kategori : Covid-19 Özel Çalışmalar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Beko Ajans(lar) : Mccann İstanbul

Pazarlama Hedefi: Beko markasının çatısı olan sağlıklı yaşam için kullanıcıları teşvik etmek.

Reklamın Hedefleri: COVID-19 salgınıyla beraber halihazırda yükselişte olan sağlıklı yaşam tarzı, etkisini daha fazla kitlelere yayarak genişletiyordu; ayrıca insanlar bu dönemde fiziksel ve zihinsel anlamda daha sağlıklı hissetmek amacıyla farklı arayışlara girişiyordu. Bu kapsamda ana marka konumlaması olan iyi ve sağlıklı yaşam algısı kuvvetlendirilip sorumlu ve duyarlı bir marka duruşu sergilenmesi hedeflendi. 

Hedef Kitle: Pandemi dönemiyle birlikte evlere kapanan ve bu doğrultuda iş, ev ve sosyal hayatını tek bir yerden, evinden yönetmek ve idare etmek zorunda olan herkes.
Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: İletişim kurgulanırken pandemi döneminin insan hayatına kattığı negatif etkilerden yola çıkmak, hedeflere ulaşılması açısından kritikti. Bu kapsamda karantina altındaki tüketiciye dönüp bakıldığında hem evde can sıkıntısından sağlıksız gıdaları çok sık tüketiyor hem de hareketsiz kalıyordu. Marka tüketiciyi harekete geçirip onları daha sağlıklı bir yaşama teşvik etmenin üzerine kurgulayarak yaratıcı çalışmalara başladı.
Uygulama: COVID-19 virüsüyle evlere kapanan insanlar gündemi takip etmek ve sevdikleriyle iletişime geçmek amacıyla sosyal mecraları etkin bir şekilde kullanıyordu. Bu dönemde paylaşılan hashtag’lere bakıldığında #EvdeKal açık ara en fazla kullanılan hashtag’di. Bu mecralarda etkileşim yaratmak ve insanları harekete geçmeye teşvik etmek amacıyla #EvdeKalk hashtag’i üzerinden kullanıcıların harekete davet edildiği bir reklam filmi hazırlandı.

Link: https://vimeo.com/494183735/92b02d658b