MENÜ

Beklenmedik Misafir

Kategori : Viral
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Coca Cola Ajans(lar) : CS Reklam

Pazarlama hedefi: Futbol sezonunda Coca-Cola’nın “mutluluk dağıtma” konseptine uyacak bir proje yaratılması hedeflendi.

Kampanyanın amacı: Öncelikli hedef olarak gerçek futbol severleri etkileyecek bir proje ortaya çıkarılmak istendi. Herkese ulaşmak sonraki adımdı.

Hedef kitle: Hedef kitle olarak öncellikle futbolseverler hedeflendi, daha sonra yayınlanan projenin videosu ile 7’den 70’e tüm sosyal medya kullanıcıları hedeflendi.

Yaratıcı strateji: Önce taraftarların sevdiği bir isim bulundu sonra onu Coca-Cola Mutluluk Kamyonu ile taraftarlara gönderildi ve Beklenmedik Misafir videosu ortaya çıktı. 

Uygulama:   Beklenmedik Misafir videosunda önce Sergen Yalçın ve Coca-Cola Mutluluk Kamyonu gece 1’de Yenikapı halı sahasına gitti. Maç yapan amatör futbolcuların yanına giden Sergen Yalçın, onları Coca-Cola Mutluluk Kamyonu’na davet etti ve onları sürpriz bir yere götüreceğini söyledi. Futbolcular nereye gittiklerini bilmeden Mutluluk Kamyonu’na bindiler. Mutluluk Kamyon durduğunda İnönü Stadı’ndalardı ve onları diğer futbolcular bekliyordu. Amatör futbolcular, hayranı oldukları profesyonel futbolcularla İnönü Stadı’nda maç yaptılar, hayallerini gerçekleştirdiler. 

Sonuç: Yayınlandıktan 24 saat sonra Mashable Viral Video Chart’ta dünyada 1 numara olan video anında sosyal medyada paylaşıldı. Internette kullanmak için çekilen videoyu Coca-Cola televizyona taşımak istedi ve Milli maçların devre arasında TVC olarak yayınlandı. Milyonların izlediği bir video oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.csdlab.com/Bebekler/Coca-Cola/Beklenmedik-Misafir/Video/247