MENÜ

AylıkEksi1257TL

Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Sosyal Pazarlama
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Askıda Ne Var Ajans(lar) : On The Move

Pazarlama Hedefi: Markaların askıya ürün bırakmasını sağlamak, daha fazla üniversite öğrencisine ulaşmak, data ve erişim sayısını artırmak.

Kampanyanın Amacı: Üniversite öğrencilerinin geçim sıkıntısına dikkat çekerek markaların onlar için askıya ücretsiz ürün ve hizmet bırakmasını sağlamak. Aynı zamanda Askıda Ne Var'ın bilinirliğini, etkileşimini ve üye sayısını artırmak.

Hedef Kitle: Üniversite öğrencileri ve markalar.

Yaratıcı Strateji: Öğrencilerin yaşadıkları geçim sıkıntısını yansıtabilmek için Twitter üzerinden gençlere "#AylıkEksi1257TL" ile ne yapamadıkları soruldu. On binlerce üniversiteli yaşadıkları sorunları en çıplak haliyle paylaştı. Ardından oluşan community'nin, markaları aksiyon almaya iten paylaşım yapması sağlandı. Markaların binlerce gence "Hayır" demesi mümkün değildi. Anlamlı data ile milyonlarca etkileşim alan on binlerce genç, 110'dan fazla markayı harekete geçirdi.

Uygulama: Üniversite öğrencilerine; "Aylık 600 TL ile ne yapıyorsunuz?" diye sormak yerine "Aylık Eksi 1.257 TL ile ne yapamıyorsunuz?" diye sorarak öğrencilere sonsuz bir cevap havuzu sunuldu.  Ford, TeknoSA, Lenovo, SEK, Decathlon, Koçtaş, LCWaikiki, ETS Tur vs. gibi 116 büyük marka Askıda Ne Var'a ürün ve hizmet bıraktı.

Sonuç:

  • Askıda Ne Var'ın kayıtlı üye sayısı %37, web sitesi unique ziyaretçi sayısı %460 artış gösterdi.

  • Twitter hesabında atılan Tweet'ler 16.800.000, Instagram hesabından paylaşılan postlar 3.600.000 görüntülenme elde etti.

  • Twitter'da atılan mentionlar %1.770 artış gösterdi.

  • Askıda Ne Var'ın sosyal medya hesapları 31.500 takipçi kazandı, profil ziyaretleri %700 arttı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/PzjRQltRaYY