MENÜ

Axe En Ateşli Maç

Kategori : Mobil Reklam
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Mindshare

Pazarlama hedefi: Axe, 2012 yılında lanse ettiği Saç Bakım Kategorisi ürünlerini tanıtmak hedeflendi. 

Kampanyanın amacı:  Axe markasını ve Axe Etkisi'ni bilen hedef kitle için onların yakından ilgilendiği "futbol ve kadın" konularını bir araya getirmek; futbola ilgi duyan erkekleri yakalamak ve futbol - Axe arasında ilişki kurmak.

Hedef Kitle: Axe Deodorant kullanan, futbola ve kadınlara ilgi duyan erkekler

Yaratıcı strateji: Dünyanın çeşitli liglerinde oynayan, beş adet profesyonel ve güzel futbolcuyu ‘Dünyanın En Ateşli Maçı’ kampanyası için bir araya getirerek ,‘Dünyanın En Ateşli Futbol Takımı’ kuruldu ve Axe takipçilerinden 5 şanslı erkeğe onlarla maç yapma fırsatı tanındı!

Uygulama:  Türkiye’de Süper Lig sezonun sonunda yapılacak olan Süper Final müsabakaları lige olan ilginin son 6 haftaya kaymasına neden olmuştu. 4 takımın da şampiyonluk şansı olduğundan ilgi ve heyecan en üst seviyedeydi. Axe’ın futbola ilgi duyan hedef kitlesini yakalamak için Süper Final dönemi stratejik öneme sahipti.

Aynı dönemde Turkcell Goller Cepte servisinde devam eden “Takımınız puan kazansın, siz dakika” konseptindeki  “Kazan” kampanyasına sponsor olundu.

Kampanya kapsamında servis aboneleri, Axe Hair sponsorluğunda takımının beraberliğinde günlük 30, galibiyetinde ise 50 dakika operatör içi konuşma kazandı.

Hediye dakika kazanan abonelere gönderilen bilgilendirme SMS’lerinde Axe’ın iletişiminin yapıldığı fb.com/axeetkisi sayfasına yönlendirme yapıldı.

Sponsorluk ile başlayan kampanya iletişimini tamamlamak için de Dünyanın En Ateşli Takımı ile Axe erkeklerinin karşı karşıya geldiği maçın geniş özeti de «Kazan» kampanyasına katılan kullanıcıların cep telefonlarına SMS olarak gönderildi.

Sonuç: Futbola ilgi duyan erkekleri yakalamak ve futbol - Axe arasındaki ilişkiyi kurabilmek için futbola olan ilginin en yüksek olduğu dönemde Turkcell Gollercepte servisi mecra olarak seçildi.

  • Kampanya dahilinde tanıtım için 1.053.631 SMS gönderildi. Toplam atılan SMS sayısı 2.107.262
  • 208.311 kişi SMS metninde verilen linke tıklayarak fb.com/axetkisi’ne yönlendirildi.
  • 341.848 kişiye 12TL değerinde günlük 30 dakika konuşma Axe sponsorluğunda hediye edildi..
  • 719.783 kişiye 20TL değerinde günlük 50 dakika konuşma Axe sponsorluğunda hediye edildi.
  • 1.061.131 kişiye ulaşıldı.
  • Kampanya süresince 1 SMS fiyatına 20 adet SMS gönderimi yapmış olduk.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=kO3BEmiMWqo&feature=youtu.be