MENÜ

Aşk Tam Bana Göre

Kategori : Dijitalden Mağazaya
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Migros Ajans(lar) : Oliver İstanbul

Pazarlama Hedefi: Kendi ekonomosini yaratan Sevgililer Günü’nde Migros’un bu özel günde yapılan harcamalardan aldığı payı artırmak hedeflendi. Markaların yoğun ilgi gösterdiği Sevgililer Günü klişelere sıkça şahit olunan bir pazarlama iletişimi fırsatı. Bu fırsatı iyi kullanmak için klişeye düşmeden tüketicilere unutamayacakları bir deneyim sunmak ve Sevgililer Günü’nde Migros’tan alışveriş yapmalarını sağlamak üzere yola çıkıldı.

Kampanyanın Amacı: Sosyal medyadaki dijital ve Migros mağazalarındaki fiziksel deneyimi birleştirerek Money Club Kart kullanıcılarıyla marka arasındaki bağı güçlendirmek. Money Club Kart sahibi, Sevgililer Günü’nde faal olan, mesaja kapalı ancak fırsatlara açık olan çiftlere bu özel günde hiç beklemedikleri ve unutamayacakları bir biçimde ulaşarak markanın ve projenin konuşulmasını sağlamak. 

Yaratıcı Strateji: Hemen her markanın hemen her mecrada hedef kitlesine birşeyler söylediği bu özel dönemde ayrışmak için kendi mecramızı yaratmaya karar verdik. Mali değeri olmayan kasa fişlerini, manevi değeri paha biçilemez bir mecraya dönüştürme fikriyle yola çıkıldı. Money Club Kart müşterilerinin sevgi mesajlarını iletebilmeleri için yazar kasa fişleri mecraya çevrildi. Money Club Kart müşterilerini fikre dahil etmek için sosyal medya hesapları kullanıldı. Can alıcı noktası offline olan projenin startını, Sevgililer Günü’nden dört gün önce online mecralar üzerinden verildi. 

Uygulama: İşin duygusal ve deneyimsel boyutunu göz önüne alarak Money Club Kart müşterilerinin hiç beklemedikleri bir şekilde sevgililerinden mesaj alınması istendi. Money Club Kart’ın kişiye özel kampanyalar sunan uygulaması Tam Bana Göre’den ilham alarak “AşkTamBanaGöre” sayfası oluşturuldu. Mesajların Migros yazar kasa fişlerine yazılabilmesi için sosyal medya kullanıcılarını sayfaya yönlendirerek sevdiklerinin Money Club Kart numarası ile birlikte Sevgililer Günü mesajlarını yazmaları istendi. Money Club Kart numarasını bilmeyenlere ve o gün sevgilisini Migros’a götürmenin yollarını arayanlara postlarla tüyolar verildi. #AşkTamBanaGöre hashtag’ini de kullanarak etkileşim artırıldı. Sevgililer Günü’nde Migros’tan alışveriş yapanların, kasa fişlerinin sonunda aşk mesajıyla karşılaşınca hem büyük sürpriz yaşamalarını hem de bizim dünyamızda kendilerini özel hissetmeleri sağlandı. 

Sonuç: Aşk mesajının fişe basılması için alışveriş yapılması gereken kampanyada, Sevgililer Günü mesajlı 6.500 fiş basıldı.
Sadece 48 saatte sosyal medyada 5 milyonun üzerinde etkileşim sağlandı. 
Sosyal medyada 10 binin üzerinde beğeni geldi. 
Fişini #AşkTamBanaGöre hashtag’iyle paylaşan 100 çift hediye sinema bileti kazandı. 
Ama en önemlisi 3 kişi dünyada ilk defa bu mecra üzerinden evlenme teklifi aldı. 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://www.youtube.com/watch?v=Y39-woqxsPQ

Link 2: https://www.instagram.com/explore/tags/a%C5%9Fktambanag%C3%B6re/