MENÜ
18.05.2018

Alışveriş Sitelerinde Anneler Günü Yoğunluğu Yaşandı

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kutlanan Anneler Günü, alışveriş sitelerine de yansıdı. 13 Mayıs Pazar günü kutlanan Anneler Günü'nün öncesinde dijital dünyada hediye telaşı yaşandı. IAB Türkiye verilerine göre Anneler Günü sebebi ile önde gelen alışveriş sitelerinde sayfa görüntüleme ve geçirilen süre nerede ise iki katına ulaştı.

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması'na göre Anneler Günü'nden önceki hafta alışveriş sitelerine erişen tekil kullanıcı sayısı bir önceki haftaya göre yüzde 5,4 arttı.

Alışveriş Sitelerinde Geçirilen Süre Arttı

Anneler Günü öncesinde tekil ziyaretçi sayısında en çok artış yüzde 120 ile dr.com.tr’de olurken, bunu yüzde 88  ziyaretçi artışı ile enuygun.com takip etti.

Sayfa görüntüleme sayısında en çok artış yüzde 149 ile dr.com.tr olurken, ikinci sırada yüzde 109 ile ciceksepeti.com.tr, üçüncü sırada yüzde 101 sayfa görüntüleme artışı ile gittigidiyor.com yer aldı.

13 Mayıs öncesinde ayrıca ziyaretçilerin alışveriş sitelerinde geçirdiği sürede de artış yaşandı. Anneler Günü öncesinde geçirilen sürenin en çok artış yaşandığı alışveriş sitesi yüzde 137 oranı ile gittigidiyor.com oldu. Bunu yüzde 120 ile dr.com.tr takip ederken, üçüncü sırada yüzde 88 ile ciceksepeti.com.tr yer aldı.