MENÜ

Aile

Kategori : Video Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Gmag Ajans(lar) : Havas İstanbul

Pazarlama Hedefi: GMag, 2019 yılında özel günler stratejisiyle takipçi sayısını artırdı. LGBTi komünitesinin sesi haline geldi. Öncülüğü devam ettirmek, yeni bir kampanyayla sesleri daha fazla insana duyurmak.

Reklamın Hedefleri: Aile; kayıtsız, şartsız destekleyendir. Seni, seçimlerinden ya da yönelimlerinden dolayı değil; sadece sen olduğun için seven insanlardan oluşur. GMag de ailelerine açılmaktan çekinen LGBTi bireylere bunu hatırlatmak istedi, cesaretlendirdi.

Hedef Kitle: LGBTi komünitesinden olsun ya da olmasın, herkes.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: LGBTi denince akla hep “gençler” geliyor. Halbuki Türkiye’de toplum baskısından çekindiği için sesini çıkaramayan, evlenen, çocuk hatta torun sahibi olan binlerce eşcinsel birey var. Bu gerçeklikten yola çıkıldı. Türkiye’de ilk defa babanın, oğluna “cinsel kimliğini açıkladığı” bir reklam filmi çekildi. LGBTi gözünden aile kavramının tanımını yaparak film noktalandı. Farkındalık yaratarak, hedef kitlede empati oluşması sağlandı.

Uygulama:  Klasik reklamlara ait kurallardan sıyrılındı. Tam 2 dakikalık bir film çekildi. Bu film, sadece GMag’e ait sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. İçeriğin gücüne güvenildi ve hiçbir medya yatırımı gerçekleştirilmedi.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=zBBlsfxVLA4