MENÜ
25.02.2020

10.MIXX Awards Türkiye'de Finale Kalanlar Listesi Belli Oldu

Dünyada 47 ülkede faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye merkezi IAB TR tarafından bu yıl 10. kez düzenlenen MIXX Awards Yarışması’nda bu yıl 599’u geçerli olmak üzere 622 başvuru yapıldı. Ön eleme sonucunda 252 çalışma finale yükseldi. MIXX Awards Ödül Töreni 3 Mart 2020, Salı akşamı Four Seasons Bosphorus İstanbul Otelde gerçekleştirilecek. Bu yıl MIXX Awards Türkiye’ye başvuran tüm projeler MIXX Awards Europe’a 3 Nisan’a kadar başvuru yapabilecek.

Jüri başkanlığını Genart Medya CEO’su Cemal Burak Yılmaz’ın yürüttüğü 10. MIXX Awards Türkiye Jürisi toplam 20 kişiden oluşuyor.

Bu yıl kategorilerinde revizyona gidilen yarışmada, toplam 15 kategoride başvuru yapıldı.  Başvurular Ön Eleme ve Ana Değerlendirme olmak üzere iki aşamalı olarak değerlendirildi.

İlk uygulamasına geçtiğimiz yıl başlandığı gibi MIXX Awards Türkiye Jürisi bir de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü verecek.

10. MIXX Awards Türkiye’nin Platin Destekçisi Sahibinden.com; Başarı Destekçileri MedyaNet, Sözcü, Teads ve Vakıfbank olurken; yarışmanın Protokol Destekçileri arasında Carat, Eczacıbaşı, Genart Medya, Google, MG Media, Mynet, People Initiative, Sporx ve Tooplay yer alıyor. Yarışmanın bu yılki Jüri Sponsoru ise Wavemaker Turkey oldu. Facebook ve KızlarSoruyor’un Kategori Destekçileri olduğu MIXX’e sektör kuruluşları da her zamanki gibi katkıda bulunuyorlar.

10. yıl reklam teması “Dijital ‘On’u Aştı” olan MIXX Awards’un Reklam çalışmaları Karbonat tarafından yürütülürken organizasyon İltek ve Project House’un katkılarıyla gerçekleşiyor.

Finale kalanların listesini görmek için MIXX Awards Türkiye web sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.mixxawards-tr.org