MENÜ

10 Kasım - Kiğılı

Kategori : Online Reklam Filmleri ve Viral
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Sosyal Pazarlama
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Online Reklam Filmleri
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Kiğılı Ajans(lar) : Youthworks

Pazarlama hedefi: Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’ı Kiğılı olarak anmak

Kiğılı markası olarak bu anmayı anlamlı kılmak ve kitlesel harekete geçirecek bir çağrıda bulunmak ve bu anmayı markanın ana ürün kategorisi ile sembolize etmek.

Kampanyanın Amacı: Markanın ülkemizin tüm değerli varlıklarına saygımızı gösterdiği gibi en değerli varlığına da saygısını gösterip, bugünü sahiplenmesini sağlamak, kampanya ve fiyat iletişimi dışında bir iletişim ile bir hype yaratmak.

Hedef Kitle: Kalbinde Atatürk sevgisi olan kadın, erkek, çocuk; tüm Türkiye.

Yaratıcı Strateji: Gömlekten ve ceketten parça kopararak matemini dile getirmenin ne kadar naif bir üzüntü ifade biçimi olduğundan hareketle Türkiye’nin erkek giyim markası olarak bu özel günde Atatürk böyle anıldı ve toplumsal bir hareket başlatıldı.

Uygulama: “Markası ne olursa olsun, düğmesi sökülmüş ya da kopmuş ceketlerinizi 9 Kasım günü Kiğılı mağazalarına getirin. Ücretsiz dikelim. 10 Kasım’da önümüzü birlikte ilikleyelim.” mesajıyla toplumsal bir hareket başlatıldı.

Sonuç: Video 15,317,551 toplam izlenme; 1,629,329 toplam etkileşim rakamına ulaştı. filmin tamamının izlenme oranı %99,5 oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/313821666/0295332653